Soarta medaliilor de bronz a fost decisă într-o serie de bullituri.

MOLDOVA – GEORGIA 1: 1 (0:2 la bullituri) raport

La golul echipei naționale a Georgiei din prima repriză, elevii lui Sergiu Epureanu, care și a intrat pe teren în acest meci,
au răspuns cu un șut precis efectuat de Vladimir Oleinic în minutul 33. Remiză în meci conform Regulamentului a adus cate un punct pentru fiecare echipa.
Un punct suplimentar și, ca rezultat, locul 3 în turneu s-au jucat prin seria de shootout-uri.
Daniel Adam nu a putut să depășească portarul adversarului în 10 secunde, iar Georgia, nu fără o parte de noroc, a marcat primul gol.
A doua ieșire liberă – Veaceslav Podlisnic lovește bara, iar jucătorul echipei naționale a Georgiei trimite mingea în plasă. Scorul total al meciului este 1: 3, bronzul merge la Georgia.
Echipa Socca a Moldovei a rămas de această dată fără medalii.

Gazdele, echipa națională a Ucrainei, au devenit câștigătoarea turneului KLITSCHKO CUP-2021. În meciul decisiv, ucrainenei fără emoții au umilit naționala României – 5:1.