La Kiev a început prestigiosul turneu internațional KLITSCHKO CUP-2021! Patru echipe naționale au intrat în lupta pentru titlu.

Moldova – România 1: 3 raport

Elevii lui Serjiu Epureanu au început nu prea bine meciul împotriva României. Au incasat în minutul 3, dar au restabilit rapid prin Veaceslav Podlisnic. Cu doar câteva secunde rămase de jucat în prima repriză, România a preluat conducerea după un corner perfect. Echipa Socca Moldova a intrat all-in, la finalul jocului l-au schimbat pe portar, dar românii au profitat de greșeală și au marcat într-un contraatac. 1: 3 – România câștigă trei puncte.

Într-un alt meci, echipa națională a Ucrainei a învins cu încredere Georgia cu un scor de 4: 1.

Mâine, 29 mai, naționala Moldovei va juca împotriva gazdelor turneului, iar România se va întâlni cu Georgia.
Toate jocurile sunt disponibile pe canalele TV Setanta Sports și Pervyi Pridnestrovsky. Linkurile către transmit online sunt publicate pe site-ul nostru și în rețelele sociale Instagram și Facebook.