În ultima etapă din acest an, Victoria Chișinău s-a împus în fața formației La Iepurași cu scorul de 6:5 și își păstrează poziția a doua în clasamentul competiției. Moldovatransgaz a fost învinsă de FC TehMet cu 0:2, iar FC Volta a înregistrat o nouă înfrângere, după ce a cedat la loviturile de departajare în fața FC Terebna, lidera topului.

Etapa a XI-a

Victoria Chișinău x La Iepurași 6:5

FC Moldovatransgaz x FC TehMet 0:2

FC Volta x FC Terebna 1:1 (0:2)

Următoarea etapă a campionatului este programată pentru primăvara lui 2024.

După 11 runde, în fruntea clasamentului se află echipa FC Terebna cu 24 puncte, fiind urmată de Victoria Chișinău cu 20 puncte și TehMet cu 17 puncte.

Etapa 11: totul sau nimic și revedere în 24

🖇 Pe când tuturor le-a părut că «e gata» pentru La Iepurași, având scorul total handicapat. Dar pe cât a fost să o ajungă pe Victoria. Doar că nu le-au ajuns câteva clipe. Victoria merge pa pauză pe locul 2 în clasament.

🖇 Tehmet nu a încasat din nou goluri. A menținut poarta sigilată cel mai des pe parcurs. Moldovatransgaz – fără șanse de a merge în play-off la primăvară.

🖇 Terebna și Volta au dat luptă spectaculoasă pe teren. În regulamentar – 1:1. Loviturile de departajare au atribuit victoria Terebnei. Aceștia pleacă la pauză, având acces incontestabil în faza play-off.

Aici nu punem punct ediției. Continuăm la primăvară. Pe fir.