Astăzi, pe 25 octombrie, cu „derby-ul” de la complexul tiraspolean „Lions Arena” a început „play-off” AMOLIGA-2020, care va determina cea mai bună echipă a sezonului.

„Farmaciștii” au reușit să întoarcă jocul și au câștigat partida in repriza a doua datorită celor trei goluri după ce au primit un gol în prima repriză (3: 1). Frații Popovici (Dmitri și Alexandru) și Artur Apostolov au marcat la „Vivafram”, iar Mihail Șevcenco la „Krasnaya Zvezda”.

Returul pentru aceste echipe va avea loc peste două săptămâni, la Chișinău, pe 8 noiembrie. Reamentim că semifinala nu ține cont de regula golului în deplasare.

A doua semifinală va avea loc duminică, 1 noiembrie. Tot la „Lions Arena” „Interdnestrcom” va fi gazda nominală în meciul cu campioana-2019 „Geotermal” Chișinău. Returul este programat pentru 15 noiembrie.

Iar pe 22 noiembrie, la Chișinău, ultima zi a sezonului va numi cea mai bună echipă AMOLIGA-2020.